Magiška aviacijos istorija

Vienas naujausių ir tuo pačių autentiškiausių įgyvendintų edukacinių projektų - „Magiška aviacijos istorija". Laterna Magica - tai mūsų gerai žinomo kino projektoriaus prosenelis, kuris padeda nusikelti į magišką aviacijos pradžią, kai dar nebuvo lėktuvų, o kino menas buvo pradėjęs žengti pirmuosius žingsnius. Projektuojami vaizdai iš autentiškų 1910 metais sukurtų skaidrių pasakoja apie tai kaip to meto žmonės siekė užkariauti padanges ir kaip įsivaizdavo ateitį.

V. Starevičiaus animacijos laboratorija

2022 m. Kauno kultūros sostinės metu ketina plačiai atsiverti durys į „V.Starevičiaus animacijos laboratoriją“. Tai edukacinė programa, kuri supažindina su kino istorija ir V. Starevičiumi, palikusiu ryškų įspaudą joje. Kino istorija bei jos personažai transformuojami naujai ir moderniai, siekiant juos sušiuolaikinti bei aktualizuoti. Užsiėmimuose dalyviai ieško atsakymų, kuria bei transformuoja optines iliuzijas, dirbtuvėse naudojami įvairiausi optiniai žaislai ir kino profesionalų pagamintos animacinės lėlės bei dekoracijos, susijusios su V. Starevičiumi. Naudojant planšetes kuriamos animacijos sustabdyto kadro technika.

Filmuoju Kauną

Projektas „Filmuoju Kauną" buvo organizuojamas nuo 2015 m. Tai unikali tarptautinė edukacinė programa 16-19 metų jaunuoliams, kurioje kino profesionalų dėstomos paskaitos papildomos išskirtinėmis VŠĮ „Ekskursas" ekskursijomis po Kauno miestą. Kino ir Kauno pažinimas sukuria ypatingą sinergiją, kurioje atrandami netikėti filmavimo rakursai, scenarijai bei lokacijos. (2015-2019m.) Daugiau informacijos spaudoje: 15min.lt; Kauno diena; Kaunas pilnas kultūros.

Veiksmo mėnuo KARTU

Edukacinė kino seansų programa, skirta paminėti veiksmo mėnesį „Be patyčių". Specialiai sudarytą kino programą lydi išskirtiniai susitikimai su svečiais, žaidimai kino salėje, interaktyvios diskusijos. Programa skirta 1-12 klasių moksleiviams ir organizuojama nuo 2014 m. Veiklose dalyvavo daugiau nei 5000 moksleivių iš Kauno ir Kauno rajono (2014-2021 m.). Daugiau informacijos spaudoje: 15 min.lt.; Kauno kino centras „Romuva";

kinolabas@gmail.com